Du kan ha samlinger (mapper) med bokmerker for nettsteder i bokmerkelinjen eller Bokmerker-menyen i Safari slik at du har rask tilgang til dem.
Legg en samling i bokmerkelinjen
Åpne Safari hvis det ikke allerede er åpent.
Hvis du vil se bokmerkelisten, klikker du på boksymbolet.
Klikk på Bokmerkelinje i Samlinger-listen. Bokmerker som finnes i bokmerkelinjen, vises til høyre.
Finn samlingen du vil legge til i bokmerkelinjen, i Samlinger-listen, og flytt samlingen til listen med bokmerker til høyre.
Hvis du vil at alle bokmerkene i en samling skal åpnes som en gruppe faner når du klikker på koblingen, markerer du avkrysningsruten i Autoklikk-kolonnen ved siden av navnet på samlingen.
Legg en samling i Bokmerker-menyen
Åpne Safari hvis det ikke allerede er åpent.
Hvis du vil se bokmerkelisten, klikker du på boksymbolet.
Klikk på Bokmerker-meny i Samlinger-listen. Bokmerker som finnes i Bokmerker-menyen, vises til høyre. (Det er mulig at det ikke finnes noen bokmerker i Bokmerker-menyen til å begynne med.)
Finn samlingen du vil legge til i Bokmerker-menyen, i Samlinger-listen, og flytt samlingen til listen med bokmerker til høyre.
Åpne en samling
Klikk på samlingens navn i bokmerkelinjen eller Bokmerker-menyen i Safari, og velg deretter bokmerket du vil bruke, eller velg «Åpne i faner».
Hvis noen av samlingene dine inneholder RSS-strømmer, kan du velge Vis alle RSS-artikler for å vise alle artiklene på én side.