Po kliknięciu w łącze na stronie internetowej, Safari zwykle otwiera ją w tym samym oknie lub karcie, które jest aktualnie używane. Jeśli chcesz, możesz otworzyć stronę w nowym oknie lub karcie.
Otwórz program Safari, jeżeli nie jest otwarty, po czym wykonaj jedną z poniższych czynności:
Kliknij z wciśniętym klawiszem Control w pasek zakładek lub łącze na stronie internetowej. Z rozwiniętego menu kontekstowego wybierz opcję „Otwórz w nowym oknie” lub „Otwórz w nowej karcie”.
Kliknij w łącze lub w zakładkę, trzymając wciśnięty klawisz Command (⌘). Zależnie od ustawień w preferencjach kart, strona zostanie otwarta w nowej karcie lub w nowym oknie.
Wybierz polecenie menu Plik >Nowe okno lub Plik > Nowa karta i w polu adresowym wpisz adres strony.
Jeśli widoczny jest pasek z kartami, kliknij w przycisk dodawania (+) po prawej stronie tego paska. Początkowo w nowej karcie widoczna jest strona „Top Sites” lub strona wybrana w ogólnych preferencjach Safari.