Safari zapamiętuje zawartość odwiedzanych stron internetowych na dysku komputera, w tzw. „pamięci podręcznej”. Przy ponownych odwiedzinach tej samej strony, Safari może wyświetlić treść zachowaną w pamięci podręcznej, bez konieczności pobierania jej z Internetu. Pozwala to zaoszczędzić czas w przypadku częstego otwierania tych samych stron.
Jeżeli zawartość strony nie wydaje się być aktualna, można opróżnić pamięć podręczną, aby wymusić na Safari pobranie najnowszej wersji z sieci Opróżnienie pamięci podręcznej może także pomóc w przypadku nieprawidłowego otwierania stron.
Opróżnianie pamięci podręcznej
Otwórz program Safari, jeżeli nie jest otwarty.
Wybierz polecenie menu Safari > Opróżnij pamięć podręczną, po czym kliknij w Opróżnij.
Odświeżanie bieżącej strony
Wybierz polecenie menu Widok > Odśwież stronę. Możesz także kliknąć w przycisk odświeżania w pasku narzędzi Safari (oznaczony zgiętą strzałką).
Ponowne pobranie strony zawsze pokazuje najświeższą jej zawartość, pomija bowiem dane znajdujące się w pamięci podręcznej.