Można wybrać stronę, która ma zostać wyświetlona po uruchomieniu Safari lub po otwarciu nowego okna. Może być to strona pusta, strona domowa, strona ostatnio odwiedzona, strona „Top Sites” lub lista zakładek.
Otwórz program Safari, jeżeli nie jest otwarty.
Wybierz polecenie menu Safari > Preferencje, po czym kliknij w Ogólne.
Dokonaj wyboru za pomocą menu „W nowym oknie otwieraj” i „W nowych kartach otwieraj”.
Więcej informacji na temat preferencji ogólnych Safari można uzyskać klikając w przycisk pomocy (ze znakiem zapytania).