Istnieje kilka przyczyn braku możliwości otwarcia witryny internetowej przez Safari. W przypadku problemów z otwarciem witryny warto wypróbować poniższe sugestie.
Sprawdź adres strony
Upewnij się, że masz prawidłowy adres i został on wpisany poprawnie.
Spróbuj wpisać "/index.html" na końcu adresu.
Opróżnij pamięć podręczną i wyzeruj Safari
Otwórz program Safari, jeżeli nie jest otwarty.
Wybierz polecenie menu Safari > Opróżnij pamięć podręczną, po czym kliknij w przycisk Opróżnij. Następnie wybierz polecenie menu Widok > Odśwież stronę.
Jeżeli opróżnienie pamięci podręcznej nie pomoże, wybierz polecenie menu Safari > Wyzeruj Safari, kliknij w Wyzeruj, po czym ponownie spróbuj otworzyć stronę.
Uwaga:Wyzerowanie Safari powoduje usunięcie historii oraz innych informacji. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz:
Sprawdź ustawienia serwerów proxy
Jeżeli używasz sieci chronionej przez serwer proxy lub zaporę sieciową, upewnij się, że ustawienia w preferencjach sieciowych są prawidłowe. Niewłaściwe ustawienia mogą uniemożliwić Safari połączenie się z niektórymi witrynami.
Aby wprowadzić ustawienia proxy, wybierz polecenie menu Apple > Preferencje systemowe, kliknij w Sieć, po czym kliknij w przycisk Zaawansowane. W panelu Zaawansowane kliknij w kartę Proxy.
Skontaktuj się z właścicielem witryny
Witryna może uniemożliwiać dostęp użytkownikom Safari. Skontaktuj się z właścicielem witryny, aby się upewnić.
Sprawdź, czy pierwszy człon adresu, określający protokół internetowy (np. http lub https) jest niestandardowy. Safari nie otwiera stron korzystających z niestandardowych protokołów.
Skontaktuj się z właścicielem witryny, aby dowiedzieć się, czy są jakieś problemy z konfiguracją serwera, na którym się ona znajduje.
Użyj najnowszej wersji Safari
Aby uaktualnić oprogramowanie, wybierz polecenie menu Apple > Uaktualnienia lub Apple > App Store.
Jeżeli wszystkie sposoby zawiodą, możesz zgłosić problem, wybierając polecenie menu Safari > Zgłoś błędy do Apple.