ikona Safari

Importowanie i eksportowanie zakładek

Możesz importować zakładki z takich przeglądarek, jak Microsoft Internet Explorer, Netscape Navigator, Mozilla, OmniWeb, Firefox i Google Chrome. Możesz również importować zakładki z pliku .plist z Safari, zachowane na starszym Macu.

Importowanie zakładek do Safari

  1. Otwórz program Safari, jeżeli nie jest otwarty.

  2. Wybierz polecenie menu Plik > Importuj zakładki.

  3. Wskaż plik z zakładkami, które chcesz zaimportować, po czym kliknij w przycisk Importuj (w systemie Windows jest to przycisk Otwórz). Zwykle nazwa takiego pliku kończy się na „.html” lub „.plist”.

Jeżeli nie masz takiego pliku lub nie możesz go znaleźć, niezbędne może okazać się wyeksportowanie zakładek z innej przeglądarki.

Eksportowanie zakładek z Safari

  1. Otwórz program Safari, jeżeli nie jest otwarty.

  2. Wybierz polecenie menu Plik > Eksportuj zakładki.

  3. Wskaż miejsce, w którym chcesz zachować plik z wyeksportowanymi zakładkami. Plik ten będzie nosił nazwę „Zakładki Safari.html”. Większość przeglądarek potrafi importować pliki tego typu.

Przy pierwszym uruchomieniu Safari program automatycznie importuje zakładki z Microsoft Internet Explorera, Netscape Navigatora i Firefoksa.


Podobne tematy

Eksportowanie zakładek z innej przeglądarki